Zaproszenie do USA

18.02.2009

18 lutego 2009 roku w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku gościł Chris Snipes. Konsul USA spotkał się z Rektorem prof. Tadeuszem Hucińskim, prorektorem *ds. Nauki i Współpracy z zagranicą* prof. Anną Szczęsną Kaczmarek, prorektorem *ds. Kształcenia i Rozwoju* prof. Andrzejem Suchanowskim oraz prorektorem *ds. Studenckich i Sportu* prof. Kazimierzem Kochanowiczem, który pełnił honory gospodarza wizyty.
Konsul wygłosił też wykład, któremu z uwagą przysłuchiwała się kilkusetosobowa rzesza studentów i pracowników gdańskiej uczelni.
Chris Snipes na wstępie wyraził radość z możliwości spotkania. - Gdańsk jest moim ulubionym miastem w Polsce. Podczas mojego dwuletniego pobytu w tym kraju, jestem w nim siódmy raz - podkreślił. Zauważył też, że współpraca oraz dyplomatyczne kontakty Polski i USA w różnych dziedzinach trwają 90 lat, czyli od czasu odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Zachęcał, licznie przybyłych do Sali Kongresowej studentów, do odwiedzenia Stanów Zjednoczonych i skorzystania z możliwości, jakie daje program J-1 Summer Work and Travel. Zapoznał też zebranych z warunkami otrzymania wizy do USA.
Dziękując konsulowi za wygłoszenie wykładu i odwiedzenie AWFiS, profesor Kochanowicz wyraził nadzieję, że kontakty pomiędzy uczelnią i ambasadą USA będą kontynuowane.

Galeria zdjęć

Wróć