Niebieskie Igrzyska 2019

02.04.2019

Niebieskie Igrzyska 2019 odbyły się 2 kwietnia 2019 w Hali Widowiskowo - Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Było to wydarzenie sportowe o charakterze integracyjnym dla dzieci w wieku od  3 do 10 lat, w tym dzieci z zaburzeniem ze spektrum autyzmu. W Igrzyskach wzięły udział drużyny z przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych wraz nauczycielami, terapeutami i kibicującymi im kolegami.

Każdego roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a cały kwiecień to Miesiąc Wiedzy nt. Autyzmu. Charakterystycznym kolorem tych obchodów jest niebieski i właśnie 2 kwietnia na całym świecie budynki podświetlane są na niebiesko, a osoby chcące okazać swoją solidarność ubierają się na niebiesko. 

Niebieskie Igrzyska miały pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe, rozegrane tego dnia miały służyć integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi. Dodatkowo udział w Igrzyskach miał zachęcić do radości z własnego sukcesu oraz sukcesu innych zawodników.

http://www.niebieskieigrzyska.pl

FACEBOOK

Galeria zdjęć - fot. Beata Zarach

Wróć