10 zwycięstwo z rzędu w Lotto Superlidze

25.03.2019

19 kolejka to mecz drugiej i ostatniej drużyny w tabeli Lotto Superligi. Do Gdańska przyjechał zespół ZKS Palmiarnia Zielona Góra. Palmiarnia na 5 kolejek przed zakończeniem rundy zasadniczej jest już pewna degradacji do 1 ligi w sezonie 2019/2020.

Pierwsze dwa pojedynki to gry bez historii, gdzie akademicy nie przegrali seta.

W meczu rozpoczynającym spotkanie Chojnowski Patryk pokonuje Łukasza Wachowiaka, a Wei Shihao pokonał Kamila Nalepe.

W trzeciej grze wieczoru swoją szansę gry otrzymał od trenera Piotra Szafranka - Jakub Witkowski. Dla Kuby był to 2 występ w LOTTO Superlidze w tym sezonie. Niestety również dzisiaj musiał uznać wyższość swojego rywala Macieja Kołodziejczyka. Przegrał 0:3. W jego grze było widać pośpiech i niepewność w grze co cechuje młodych zawodników.

Czwarta gra to ponowny występ Mistrza Polski Patryka Chojnowskiego i Kamila Nalepy. Aktualny indywidualny ranking Patryka przed 19 kolejką to 13 zwycięstw i 10 porażek. Jego rywal legitymował się rankingiem 3-18.

Po niemrawym początku Patryka w pierwszym secie, gdzie rywal prowadził 1-5, zaczęło robić się nerwowo. Patryk jednak zaczął odbijać piłeczki tak jak nas przyzwyczaił w tym sezonie i wygrał tego seta 11:7. Druga partia to już wyraźne prowadzenie od początku seta i zwycięstwo 11:4. Tym samym UNIA AZS AWFiS Gdańsk wygrywa za trzy punkty i umacnia się na 2 pozycji w tabeli.

Już w najbliższą niedzielę podejmujemy u siebie KS Dekorglass Działdowo- jednego z pretendenta do tytułu.

Serdecznie zapraszamy na obiekt PZTS w Gdańsku przy ul. Meissnera 3.