PRAGA - MILLER WYGRYWA

25.07.2018

W dniu 22.07.2017 zawodniczki Sekcji Judo KS AZS AWFiS Gdańsk wzięły udział w Pucharze Europy w Pradze (CZE). Rewelacyjnie walczyła Karolina Miller (-70 Kg), która wygrała wszystkie turniejowe walki i stanęła na najwyższym stopniu podium osiągając najlepszy życiowy rezultat. 7 miejsce padło z kolei łupem Katarzyny Madajewskiej (+78 kg).

Karolina Miller w pierwszej rudzie rywalizacji w kategorii -70 kg miała wolny los, jako zawodniczka rozstawiona. W drugiej spotkała się z reprezentantką Szwajciarii Michele Johner. Po zaciętym pojedynku zakończonym dogrywką, nasza zawodniczka wygrała poprzez kary. W 1/4 finału rywalką Karoliny była Niemka Alexandra Gantner. Po emocjonującym pojedynku, w którym Karolina musiała wychodzić z trzymania i odrabiać stratę punktu to nasza reprezentantka okazała się lepsza wykonując dwie bardzo ładne akcje rzutowe. Wygrana oznaczała rywalizację w półfinale. Tam na Karolinę czekała kolejna z Niemek - Sophie Brendicke. Karolina ponownie zwyciężyła dwa razy wykonując punktowaną akcję i pewnie weszła do finału, gdzie znów musiała walczyć z ... Niemką - Aliną Boehm. Pojedynek finałowy okazał się jednak najszybszą walką. Finał potrwał zaledwie 34 sekundy a dwa rzuty Karoliny pozwoliły jej stanąć na najwyższym stopniu podium.

Pełne wyniki:

Miłym akcentem pozasportowym było spotkanie z Januszem Pawłowskim. Dwukrotnym medalistą olimpijskim (Moskwa 1980 i Seul 1888), trzykrotnym medalistą MŚ, trzykrotnym medalistą ME, absolwentem Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, byłym zawodnikiem SGKS Wybrzeże Gdańsk. Janusz Pawłowski jest obecnie trenerem reprezentacji Judo Canada, która wystartowała w zawodach w Pradze. Na zawodach obecny był także Przemysław Matyjaszek, kolejny z absolwentów naszej Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, medalista ME, 5 zawodnik IO w Pekinie, obecnie trener GKS Czarni Bytom.

Rel. G.Skoczko - Kierownik Sekcji Judo KS AZS AWFiS"