II Regaty o Puchar Rektora

26.06.2018

Regaty o Puchar Rektora AWFiS to już tradycja, impreza żeglarska skierowana do środowiska akademickiego, szczególnie do studentów i pracowników Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Do udziału w regatach zgłosiła się liczba uczestników wyczerpująca wszystkie dostępne
w regatach jachty balt 23 armor, będące w posiadaniu NCŻ AWFiS. Załogi reprezentowały
nie tylko sekcje żeglarskie jak np. KS AZS AWFiS, ale przede wszystkim komórki i wydziały uczelni, nie zabrakło studentów – w tym obrońców tytułu z 2017!

Nie mogło być inaczej, swoją obecnością zaszczycił Rektor AWFiS – prof. nadzw. dr hab. Waldemar Moska, a wśród zaproszonych gości, był również obecny Piotr Myszka – reprezentant KS AZS AWFiS, Mistrz Świata w olimpijskiej klasie RS:X, który wraz z Rektorem wręczał wyróżnienia i trofea podczas dekoracji.

Zdjęcie użytkownika Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku.

Wśród uczestników pojawił się m.in. kierownik pracowni żeglarstwa AWFiS, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego – dr Tomasz Chamera, który dodając na marginesie wraz ze swoją załogą „Puma Sailing” w składzie dr Milena Lachowicz oraz Maksymilian Paśko uplasowali się na znakomitym trzecim miejscu.

Pierwsze miejsce wywalczyła „Banda Cygana”, która dowodził dr Zbigniew Czubek wraz
z dr Bogumiłą Przysiężną oraz studentami AWFiS, na drugim stopniu podium uplasowała się załoga dr Piotra Aschenbrennera „WF laboratorium” , żeglując wspólnie z dr Małgorzatą Żychowską, Danutą Dworakowską oraz dr Robertem Urbańskim.

Nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!

„Regaty o Puchar Rektora AWFiS, to impreza żeglarska, która na stałe zagościła w kalendarium wydarzeń NCŻ AWFiS, a od dzisiejszego dnia, można ją śmiało nazwać cykliczną, zgodnie z zakładanym planem. II edycja przyniosła dużo emocji oraz przyjemnych wrażeń zarówno na wodzie, jak i na brzegu, szczególnie dzięki bezpiecznej organizacji regat oraz rozmaitym atrakcjom, które podkreślały rangę wydarzenia” mówi Maciej Szafran „Regaty o Puchar Rektora AWFiS , pomimo, iż nie należą do naszych największych imprez żeglarskich, to mają wśród nich absolutnie wyjątkowe miejsce, gdyż są organizowane celem integracji wewnątrzuczelnianej, z rywalizacją „fair play” w tle,
co dodaje kolorytu, pozwala się lepiej poznać i zespala. To wystarczy, aby z organizacji tego wydarzenia płynęła czysta przyjemność. Warto podkreślić, że zarówno wśród uczestników, jak i w sztabie organizacyjnym znaleźli się studenci AWFiS, co niezwykle cieszy!”-
dodaje organizator regat.

Zdjęcie użytkownika Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku.

Organizatorzy:

  • Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
  • Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS im dr Krzysztofa Zawalskiego

 

Partnerzy:

  • Ziaja sp. z o.o.
  • Sekcja Żeglarska KS AZS AWFiS

 

Zachęcamy do odwiedzin portalu społecznościowego Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS:  www.facebook.com/NarodoweCentrumZeglarstwa  

 

Zapraszamy również do odwiedzin strony internetowej: Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS: www.ncz.awf.gda.pl

 

Galeria zdjęć: http://www.awf.gda.pl/index.php?id=70&items=495

 

Video:

 

Wróć