AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU WYGRYWA AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI

28.03.2018

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku to najlepsza uczelnia w Polsce w klasyfikacji judoków. Indywidualnie złote medale w akademickim mistrzostwach zdobyli: Tomasz Domański i Daria Pogorzelec. Naszych przedstawicieli nie zabrakło też na podium krajowego championatu juniorek i juniorów. Natomiast w obu tych imprezach na podium stanęła Karolina Miller.
Zwycięstwem w klasyfikacji generalnej mężczyzn zakończyły się rozgrywane w Białymstoku Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo (23-25.03.2018).

AWFiS reprezentowało 14 zawodników z różnych Klubów studiujących na naszej Uczelni. Wśród startujących wyróżniali się zawodnicy trenujący w:
KS AZS AWFiS Gdańsk, SGKS Wybrzeże Gdańsk, UKS Conrad Gdańsk, GKS Czarni Bytom, AZS Opole.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Najlepsze wyniki osiągnęli:
- Tomasz Domański (1 miejsce/kategoria +100 kg)
- Tomasz Tałach (2 miejsce/kategoria +100 kg)
- Michał Dudek (3 miejsce/kategoria + 100 kg)
- Dominik Majowski (3 miejsce/kategoria -100 kg)
- Tomasz Kowalski (5 miejsce/kategoria -73 kg)
- Przemysław Szuta (5 miejsce/kategoria +100 kg)

Zawodnicy AWFiS Gdańsk zdobyli łącznie 54 punkty i wygrali klasyfikację generalną pokonując AWF Katowice - 39 i AWF Wrocław - 25 punktów.

Drugiego dnia Mistrzostw odbywały się walki kobiet. AWFiS Gdańsk reprezentowała jedna zawodniczka - Karolina Miller (-70 kg), która zajęła 3 miejsce.