Najlepsi młodzi sportowcy 2017 roku i ich trenerzy nagrodzeni

28.03.2018

Zawodnicy otrzymali po 500 zł brutto, trenerzy po 1500. Łączna suma nagród finansowych wyniosła ponad 180 tys. zł, włącznie z rzeczowymi - prawie 210 tys. zł.

Nazwiska laureatów wybierały same kluby, które w 2017 roku zdobyły najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego, rankingu ogólnopolskim, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Punktowane są miejsca zdobywane na najważniejszych zawodach młodzieżowców, juniorów i młodzików.

Gmina Miasta Gdańska od lat zajmuje w Polsce miejsca 5-7, w zeszłym roku było to miejsce szóste.

Młodych sportowców i ich trenerów uhonorowano podczas uroczystej gali, która odbyła się we wtorek, 27 marca, w gdańsko-sopockiej hali Ergo Arena.

Program artystyczny przygotowali gimnastycy z Międzyszkolnego Klubu Sportowego, uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej oraz 14-letnia Zuzanna Jabłońska, gdańska gimnazjalistka, która z powodzeniem bierze udział w programie telewizyjnym The Voice of Kids.

Wśród wręczających nagrody, oprócz członków władz Miasta Gdańska, znaleźli się znani przed laty sportowcy, m.in. florecistki Sylwia Gruchała i Anna Rybicka, siatkarze Wojciech Grzyb i Mateusz Mika, piłkarze ręczni Artur Siódmiak i Damian Wleklak, pływaczka Alicja Pęczak, piłkarze Jarosław Bieniuk i Sławomir Wojciechowski, judoczka Daria Pogorzelec, wioślarze Adam Korol i Tomasz Tomiak.


Laureaci X Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego


Międzyszkolny Klub Sportowy Gdańsk

- Zawodnicy

  • Paweł Kaśków
  • Jakub Krawczyk
  • Dominik Teresiak
  • Jan Wysocki
  • Daniel Siwiński
  • Zuzanna Tomczyk
  • Jan Gniedziejko
  • Kacper Kubala
  • Szymon Wilde
  • Dorota Armatyńska

- Trenerzy

  • Adam Koperski
  • Czesław Słodkowski
  • Andrzej Kaśków
  • Marzena Miłańska


Gdański Klub Taekwon-do

- Zawodnicy

  • Hanna Sowa
  • Małgorzata Mackiewicz
  • Kornelia Wojciechowska
  • Oliwia Podwysocka
  • Aleksandra Wygonowska
  • Nikola Chorałła
  • Mateusz Domurad
  • Marcin Grabski
  • Daniel Nasierowski
  • Mateusz Makar

- Trenerzy

  • Marcin Wołosz Marcin
  • Jan Pochmara Jan
  • Tomasz Kasprzak
  • Mariusz Gudziak


Olimpia Osowa Gdańsk

- Zawodniczki

  • Katarzyna Pawłowska
  • Patrycja Bernacka
  • Oliwia Ryszewska
  • Weronika Grądzka
  • Martyna Sumisławska
  • Roksana Polańska
  • Alicja Zielonka
  • Maria Szymańska
  • Natalia Banaszak
  • Aleksandra Hinz

- Trenerzy

  • Anna Raczkowska
  • Paweł Ludwichowski
  • Piotr Ludwichowski


Trefl Gdańsk

- Zawodnicy

  • Igor Bogucki
  • Tytus Nowik
  • Jakub Szydlik
  • Bartosz Weber
  • Dawid Pawlun
  • Kacper Wnuk
  • Mikołaj Bogucki
  • Jakub Kraut
  • Gracjan Mączka
  • Jordan Zaleszczyk

- Trenerzy

  • Ariel Fijoł
  • Adam Miotk
  • Mariusz Łobacz
  • Oskar Janiszewski


Akademia Piłkarska Lechia Gdańsk

- Zawodnicy

  • Rafał Kobryń
  • Mateusz Żukowski
  • Maciej Woźniak
  • Adrian Petk
  • Marcel Wszołek
  • Jakuba Kapuściński
  • Filip Dymerski
  • Borys Narożny
  • Kacper Kleisa
  • Maciej Zagraba

- Trenerzy

  • Grzegorz Grzegorczyk
  • Tomasz Byszko
  • Dawid Żmijewski


Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec - sekcja łyżwiarstwa szybkiego

- Zawodnicy

  • Marcin Bachanek
  • Dawid Burzykowski
  • Szymon Palka
  • Rafał Grycner
  • Jan Franaszczuk
  • Julia Krutysza
  • Adam Muchlado
  • Marek Zgrzywa
  • Wiktoria Dunst
  • Paulina Sutuła

- Trenerzy

  • Agnieszka Bagińska
  • Ryszard Białkowski


Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk - sekcja wioślarska

- Zawodnicy

  • Justyna Kulińska
  • Izabela Pawlak
  • Daniel Dwojakowski
  • Mateusz Mielniczyn
  • Patryk Butyński
  • Joanna Gutkowska
  • Dawid Górski
  • Dominik Specjał

- Trenerzy

  • Michał Rychlicki
  • Maciej Łasicki
  • Danuta Brenk


Wybrzeże Gdańsk – piłka ręczna

- Zawodnicy

  • Kajetan Jankowski
  • Dawid Wodziński
  • Wiktor Łazarczyk
  • Maksymilian Śliwiński
  • Alan Benkowski
  • Jakub Dzieciątkowski
  • Piotr Suchłabowicz
  • Jakub Bal

- Trenerzy

  • Marcin Pilch
  • Leszek Biernacki
  • Szymon Biernacki


Rugby Club Lechia Gdańsk

- Zawodnicy

  • Sebastian Kozak
  • Jakub Markowski
  • Igor Górniewicz
  • Filip Porębski
  • Oskar Zieliński
  • Oskar Witulski

- Trenerzy

  • Zbigniew Górniewicz
  • Grzegorz Kacała


Gdański Klub Żeglarski

- Zawodnicy

  • Mikołaj Michalski
  • Karina Filip
  • Michał Polak
  • Dominik Lewiński
  • Kacper Jaskólski
  • Anna Igielska

- Trenerzy

  • Jan Krzyżak
  • Grzegorz Mańkucki


Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk - sekcja tenisa stołowego

Zawodnicy

  • Marco Golla
  • Jan Zandecki
  • Jakub Witkowski
  • Sebastian Musiał
  • Jakub Baranowski
  • Michał Małachowski

Trenerzy

  • Bartosz Gajek


SGKS Wybrzeże Gdańsk

- Zawodnicy

  • Anna Isenko
  • Michał Dudek
  • Julia Jaśkiewicz
  • Aleksandra Butlewska
  • Barbara Fałtynowicz
  • Paulina Muszyńska

- Trenerzy 

  • Tomasz Lisicki
  • Damian Nasiadko


Uczniowski Klub Sportowy Atena

- Zawodnicy

  • Karolina Murawska
  • Bartosz Goc
  • Patryk Martyniak
  • Jakub Dołżycki
  • Adam Podralski
  • Piotr Kaśków

Trenerzy

  • Andrzej Witkowski
  • Konrad Pietrusiak


Sportowa Politechnika Gdańska - sekcja koszykówki

- Zawodnicy

  • Katarzyna Śmietańska
  • Emilia Jabłońska
  • Natalia Ławicka
  • Wiktoria Sztejman
  • Wiktoria Wesołowska
  • Aleksandra Zmierczak
  • Jakub Rzepkowski
  • Filip Raczkowski
  • Przemysław Kowalski
  • Mateusz Pieczykolan

- Trenerzy

  • Adam Muller
  • Michał Kowalski
  • Artur Gussmann


Uczniowski Klub Sportowy Conrad

- Zawodnicy

  • Jakub Biedrzycki
  • Marcin Kotlik
  • Mateusz Dampc
  • Bartosz Szadejko
  • Jakub Kuczyński
  • Dominik Marcinkowski

- Trenerzy

  • Marcin Liberadzki
  • Robert Gnieździński


Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk - sekcja gimnastyczna

- Zawodnicy

  • Dawid Węglarz
  • Sebastian Gawroński
  • Piotr Wieczorek
  • Jakub Śliwiński
  • Tymoteusz Godlewski

- Trenerzy

  • Kamil Hulbój
  • Leszek Blanik 


Morski Robotniczy Klub Sportowy Gdańsk - sekcja tenisa stołowego

- Zawodnicy

  • Maja Miklaszewska
  • Aleksandra Michalak
  • Adam Dudzicz

- Trenerzy

  • Karol Skolimowski
  • Bronisław Zygmanowski


Fundacja Gdańska Szkoła Floretu

- Zawodnicy

  • Wiktoria Szewczyk
  • Jakub Cierluk
  • Malwina Kołodziejczyk
  • Marta Oklińska
  • Alicja Kozłowska

- Trenerzy

  • Tadeusz Pagiński
  • Longin Szmit


Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk - sekcja lekkoatletyczna

- Zawodnicy

  • Karolina Urban
  • Cyprian Mrzygłód
  • Dominika Morek
  • Aleksandra Grubba
  • Aleksandra Ostrowska

- Trenerzy

  • Leszek Walczak
  • Anna Sękowska


Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk - sekcja szermiercza

- Zawodnicy

  • Mikołaj Rudnicki
  • Piotr Borowiec
  • Marta Mech
  • Aleksandra Jeglińska

- Trenerzy

  • Krzysztof Walka
  • Łukasz Szymański (nagrodę odbierze Dominika Lipkowska)
  • Harpagan Gdańsk


Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk - sekcja biathlonu

- Zawodnicy

  • Artur Żebrowski
  • Joanna Koniuszy
  • Magda Żebrowska
  • Sandra Fryczyńska

- Trener

  • Karol Kalsztein


SAKO Gdańsk

- Zawodnicy

  • Dominik Palak
  • Filip Wąchała
  • Konrad Kaczmarkiewicz

- Trener

  • Witold Leśniewski


Uczniowski Klub Sportowy Bursztyn Gdańsk

- Zawodnicy

  • Karolina Wenecka
  • Kacper Wasilewski
  • Nikodem Wróblewski

- Trener

  • Leszek Wenecki


Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk - sekcja żeglarska

- Zawodniczka

  • Ewa Lewandowska

- Trener

  • Adam Paszek


Zapaśniczy Klub Sportowy Granica Gdańsk

- Zawodnik

  • Geworg Grigoryan

- Trener

  • Norbert Serba


Gdańskie Towarzystwo Brydżowe

- Zawodnik

  • Adam Suchodolski

- Trener

  • Roman Kmieciak


Uczniowski Klub Sportowy Motława Gdańsk

- Zawodnik

  • Ksawery Hajdamowicz

- Trener

  • Krzysztof Dzwonkowski


Uczniowski Klub Sportowy Dwójka Morena Gdańsk

- Zawodniczka

  • Zuzanna Herasimowicz

- Trener

  • Jarosław Chrościelewski


Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk

- Zawodnik

  • Kacper Kosecki

- Trener

  • Mirosław Stasiewicz


Gedania Gdańsk SSA

- Zawodniczka

  • Marta Dąbrowska

- Trener

  • Paweł Kramek


Gdańska Akademia Tenisowa

- Zawodniczki

  • Weronika Ewald
  • Monika Stankiewicz


Gdański Klub Żużlowy Wybrzeże

- Zawodnicy

  • Karol Żupiński
  • Bartosz Tyburski


Morski Robotniczy Klub Sportowy Gdańsk - sekcja kajakarstwa

- Zawodniczka

  • Natalia Sieminiuk


Morski Robotniczy Klub Sportowy Gdańsk - sekcja łucznictwa

- Zawodnik

  • Michał  Rytlewski


Stowarzyszenie Szansa-Start Gdańsk

- Zawodnicy

  • Nikola Kacik – pływanie
  • Gabriel Stańkowski – pływanie
  • Nadia Kardasz – pływanie
  • Michał Przybyszewski – pływanie

- Trener

  • Hanna Klimek-Włodarczak

źródło www.gdansk.pl

Wróć