Lider LOTTO Superligi pokonany w Gdańsku.

08.02.2018

W rozegranej awansem XVI kolejki Lotto Superligi Akademicy nie dają szans PKS Kolping Frac Jarosław, drużynie która ma aspiracje na Mistrza Polski w sezonie 2017/2018.

Goście przyjechali do Gdańska bez swojego lidera HO Yingchao. Jednak nie umniejsza to sukcesu podopiecznych trenera Piotra Szafranka.

Mecz doskonale zaczął nasz Zihao, gdzie pokonał Chorwata, aktualnego Mistrza Europy U21 Tomislava Pucara. Popularny Franek w piątym secie bronił dwóch piłek meczowych przy stanie 8:10, aby zdobyć cztery punkty z rzędu wygrywając 12:10.

W drugim spotkanie do stołu stanęli Paikov oraz Paul Drinkhall. Misza nie zagrał na swoim poziomie do którego Nas przyzwyczaił i przegrał 0:3, choć w dwóch setach prowadził 7:4.

W trzeciej grze stanęli równo latkowie, 21 letni Badowski oraz Patryk Zatówka, który reprezentował barwy Unia AZS AWFiS Gdańsk w poprzednim sezonie.

Trzeba powiedzieć, że Marek chyba ma sposób na swojego kolegę bo bardzo rzadko z nim przegrywa. I tym razem było podobnie Marek tryumfuje 3:0.

Czwarta odsłona to popis gry Zihao. Im bliżej było końca spotkaniu to chińczyk coraz lepiej graz z piłki na piłkę i pokonał swojego rywala 2:0 i drugi raz z rzędu zdobywa dla swego zespołu 2 punkty, a UNIA AZS AWFiS inkasuje 3 punkty do ligowej tabeli i plasuje się na 7 miejscu z dorobkiem 22 punktów.

Teraz dłuższa przerwa przed kibicami w gdańsku od rozgrywek Superligi, ponieważ kolejny start przed własną publicznością dopiero 11 maja.

W najbliższym czasie, przed zawodnikami Mistrzostwa Polski w kategorii seniorskiej oraz U21, gdzie liczymy na medale naszych podopiecznych.