Międzynarodowe szkolenie żeglarzy niepełnosprawnych - WORLD SAILING Paralympic Development Program

16.07.2017

Zakończyło się międzynarodowe szkolenie żeglarzy niepełnosprawnych, zorganizowane w ramach WORLD SAILING Paralympic Development Program w Narodowym  Centrum Żeglarstwa AWFiS w terminie 12-15 lipca b.r.

Udział w programie wzięli uczestnicy z Turcji, Łotwy, Irlandii, Szwecji, Kolumbii  oraz Polski pod opieką trenera z Południowej Afryki i udziale przedstawiciela World Sailing z Wielkiej Brytanii.

Zgrupowanie było elementem współpracy Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej z Polskim Związkiem Żeglarskim i Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, a dla uczestników (zależnie od poziomu zaawansowania) przygotowaniem do Mistrzostw Europy w Gdyni, organizowanych przez PZŻ w ramach festiwalu Volvo Gdynia Sailing Days lub okazją do podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności aby ją transferować w swoich krajach.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

W szkoleniu brali udział zarówno żeglarze niepełnosprawni jaki i trenerzy.

Przekazywanie i dalszy transfer standardów oraz wiedzy, jest jednym z głównych celów szkoleń organizowanych przez Międzynarodową Federację Żeglarską w ramach struktur działu World Sailing - training and development” mówi Maciej Szafran. „W czasie kilku dni szkolenia udało nam się przedstawić Polskę jako bardzo rozwinięty kraj, PZŻ jako dynamiczną federację, a Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS jako przyjazny ośrodek dla żeglarzy niepełnosprawnych, idealny do realizacji współpracy na najwyższym szczeblu organizacyjnym. Wydarzenie, które współorganizowaliśmy jest czymś zupełnie wyjątkowym, nie codziennie ogląda się w akcji żeglarzy, którzy poza żywiołem, muszą zmagać się z przeciwnościami losu. Największe wrażenie zrobił na mnie niewidomy chłopiec - Bernardo z Kolumbii, który samodzielnie żeglował na łodzi klasy 2.4 MR. Wszystkim uczestnikom należy się jednak równe uznanie. ” – dodaje.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

 

Trenerem odpowiedzialnym za przeprowadzenie szkolenia z ramienia World Sailing był Robert Holden – obywatel RPA. „Szkoliłem w wielu miejscach na świecie, ale właśnie ten ośrodek uważam za najbardziej praktyczny i funkcjonalny z racji dostępności wszystkiego co potrzebujemy w obrębie jednego budynku, a nawet piętra. Do tego dostępność sprzętu i możliwość wyboru akwenu sprawiają, że mamy tu wszystko czego potrzeba” – podsumowuje szkoleniowiec.

W ostatni dzień szkolenia odwiedził grupę Prezes PZŻ - Tomasz Chamera, celem wręczenia certyfikatów uczestnictwa, podziękowania za udział oraz złożenia życzeń powodzenia na nadchodzących Mistrzostwach Europy w Gdyni.

Zachęcamy do odwiedzin profilów Facebook: Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS oraz Polskiego Związku Żeglarskiego, gdzie na bieżąco będą się pojawiać zdjęcia i informacje o wydarzeniu:

 

www.fb.com/AWFiSGD/   

www.fb.com/NarodoweCentrumZeglarstwa

www.fb.com/PolSailing

 

Zapraszamy również do odwiedzin strony internetowej: AWFiS oraz NCŻ AWFiS

www.awf.gda.pl, www.ncz.awf.gda.pl oraz www.pya.org.pl

Galeria zdjęć - fot. Beata Zarach i Jacek Kwiatkowski

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Wróć