Sport

Medalowe żniwa studentów AWFiS

06.03.2020

Na polskich arenach sportowych z bardzo dobrej strony pokazali się ostatnio studenci Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Medal z najcenniejszego, złotego kruszcu wywalczyła na mistrzostwach w Toruniu lekkoatletka Anna Pólkowska. Srebro na Podlasiu zdobył zaś Patryk Chojnowski.

Więcej...

Brązowy medal doktoranta

05.03.2020

Medalu na mistrzostwach w Toruniu naszym akademikom pozazdrościł Łukasz Jaśkiewicz. Doktorant w Zakładzie Bioenergetyki i Żywienia AWFiS wywalczył brązowy medal na 29. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters.

Więcej...

Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów w tenisie stołowym

02.03.2020

W dniach 28.02 - 1.03.2020 na Podlasiu w Białymstoku odbyły się 88. Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów w tenisie stołowym. W zawodach startowało dwóch zawodników klubu AZS AWFiS Gdańsk, Patryk Chojnowski - obrońca tytułu mistrzowskiego i Mateusz Troka.

Więcej...

Mistrzostwa świata 2020, Geelong – Australia

18.02.2020

W dniach 10 – 15 lutego rozegrane zostały mistrzostwa świata 49er, 49erFX oraz Nacra17. Gospodarzem wydarzenia był Royal Geelong Yacht Club w Australii. Akwenem rozgrywania wyścigów Zatoka Corio będąca częścią Port Phillip Bay.

Więcej...

Złote koszykarki nagrodzone przez prezydenta

17.02.2020

12 lutego 2020 roku ,,złota” drużyna GKT Arka Gdynia odebrała listy gratulacyjne i nagrodę finansową z rąk Prezydenta Miasta Gdynia- Wojciecha Szczurka.

Więcej...

Julia Niemojewska zdobyła drużynowo Mistrzostwo Polski U-22

11.02.2020

Z wielką radością informujemy, że studentka III roku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku Pani Julia Niemojewska zdobyła drużynowo mistrzostwo Polski U-22 w młodzieżowej koszykówce kobiet.

Więcej...

MŚ w klasie 49er: dwie olimpijskie kwalifikacje żeglarzy

12.12.2019

Na żeglarskich Mistrzostwach Świata w Auckland w Nowej Zelandii, załogi Łukasz Przybytek/Paweł Kołodziński (49er) i Aleksandra Melzacka/Kinga Łoboda (49erFX) zapewniły Polsce miejsce w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Więcej...

Roześmiane 13. Gdańskie Ergowiosła przeszły do historii

03.12.2019

W sobotę 30 listopada w gościnnych progach Gdańskiej Szkoły Szermierki rozegrane zostały po raz 13. Gdańskie Ergowiosła. Na starcie stanęło 317 zawodniczek i zawodników.

Więcej...

Rzeszów zdobyty

02.12.2019

Po raz trzeci w tym sezonie akademicy AZS AWFiS BALTA Gdańsk odchodzą od stołu zwycięsko. Tym razem pokonujemy na Podkarpaciu 3-1 drużynę FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów.

Więcej...

Zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk pobili rekord świata na ergometrze wioślarskim.

25.11.2019

344 557 metrów! Taki dystans w ciągu 24 godzin pokonali na ergometrze wioślarskim Aleksandra Demczuk i Miłosz Jankowski zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk. Poprzedni rekord wynosił 341 110 metrów.