Sport

Srebrny medal Mateusza Biskupa

12.07.2017

Polskie wioślarki i wioślarze zdobyli w Szwajcarii 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 2-4 miejsce za Australią i Włochami, a przed Niemcami, Francją i Wielką Brytanią. Bezkonkurencyjni, podobnie jak w Poznaniu byli Nowozelandczycy (6-1-0).

Więcej...

CYPRIAN MRZYGŁÓD MISTRZEM POLSKI JUNIORÓW

12.07.2017

W dniach 7-9.07.2017 w Toruniu odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów. KS AZS AWFiS reprezentowało 13 zawodniczek i zawodników. Największy sukces odniósł jednak Cyprian Mrzygłód, który wygrał rywalizację oszczepników ze znakomitym rezultatem 76.92 (PB). Nowy rekord życiowy umieścił Cypriana na drugim miejscu w tabelach europejskich i na trzecim w tabelach światowych w kategorii U20. Osiągnięty rezultat to znakomity prognostyk przed zbliżającymi się ME U20. Trzymamy kciuki i gratulujemy!

Więcej...

45. Memoriał Józefa Żylewicza za nami

19.06.2017

Cztery minima na mistrzostwa Europy do lat 20, które w dniach 20-23 lipca 2017 roku odbędą się w Grosseto we Włoszech, uzyskali polscy lekkoatleci w dniu 14 czerwca 2017 roku podczas 45. Memoriału Józefa Żylewicza, który odbył się na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Więcej...

ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów w wioślarstwie. 7 medali AZS AWFiS Gdańsk

07.06.2017

Na poznańskim torze Malta w dniach 3-4 czerwca rozegrano ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów. W punktacji klubowej AZS AWFiS Gdańsk zajął drugie miejsce. Zwyciężyła LOTTO Bydgostia 446 pkt, AZS AWFiS Gdańsk 253 pkt, AZS AWF Warszawa 230 pkt.

Więcej...

Wicemistrzostwo w Akademickich Mistrzostwach Pomorza

06.06.2017

Jak co roku w maju załoga Laboratorium Wysiłku Fizycznego reprezentowała AWFiS na Żeglarskich Akademickich Mistrzostwach Pomorza. Przy pięknej słonecznej i wietrznej pogodzie w Rewie rozegrano 5 wyścigów.

Więcej...

KLAUDIA MUCHLADA WICEMISTRZYNIĄ POLSKI W WIELOBOJU

06.06.2017

W dniach 3-4.06.2017 w Krakowie rozgrywane były wielobojowe Mistrzostwa Polski. KS AZS AWFiS reprezentowała Klaudia Muchlada (7-bój). Nasza zawodniczka zgromadziła łącznie 5159 punktów i została młodzieżową Wicemistrzynią Polski.